Покупка УЗД апарата для клініки

Практично кожен лікувально-діагностичний центр має потребу в якісному ультразвуковому сканері. Вибір такого пристрою вимагає ретельного підходу, адже від нього залежить точність діагностики та й репутація установи в цілому.

Проте широкий асортимент ринку призводить до складнощів у виборі. Який УЗД апарат найкраще підійде конкретному медцентру? Розглянемо ключові критерії вибору цього виду обладнання та надамо цінні рекомендації власникам клінік.

Розуміння потреб медичної установи

Першим і найважливішим кроком є ретельне оцінювання потреб медцентру. Потрібно визначити, для яких видів досліджень буде використовуватись УЗД апарат. Це може бути, наприклад, діагностика вагітності та гінекологічні обстеження, дослідження органів черевної порожнини, серця, судин або інших органів і систем. Від цього залежатиме тип та функціональність потрібного апарата. Слід зазначити, що найпоширенішими є багатофункціональні моделі, які можуть охопити велику кількість завдань. 

Вибір типу УЗД сканера

В залежності від своїх конструктивних особливостей УЗД апарати бувають двох видів:

  1. Стаціонарні. Призначені для використання в середині медичного закладу в межах одного кабінету. Мають консоль з монітором на кронштейні, а також панель управління, яка знаходиться над системним блоком. Розміри такої апаратури суттєві, тому потрібно передбачити місце для неї.

  2. Мобільні. Це портативні системи, які мають частіше вигляд ноутбука. Є також моделі планшетного типу, які легко тримати однією рукою. Такі пристрої використовуються для швидкої діагностики в польових умовах, в машинах швидкої допомоги, при виїздах до пацієнтів на дім.

Вибір типу УЗД апарата визначається потребами клініки, доступним простором та обсягами роботи.

Технічні характеристики системи

Оцінити потрібно такі технічні характеристики апарата:

  • роздільна здатність та розмір діагоналі екрана — визначають якість зображення та зручність у роботі;

  • глибина проникнення — відрізняється для обстеження різних органів (для нирок, печінки, шлунку — 30–36 см, для серця — 22–24 см, для гінекології, урології — 1–15 см);

  • частотний діапазон датчика — чим вища частота, тим менша глибина сканування.

Важливо також звернути увагу на кількість датчиків. Якщо потрібно проводити спеціалізовані дослідження, то їх число може зрости від 2-3 до 5-6. При цьому потрібно звернути увагу на те, скільки їх можна під'єднати одночасно. Важливо мати можливість в майбутньому доукомплектувати апарат.

Визначаємося з брендом

Від бренду та якості УЗД системи залежать надійність та тривалість її роботи. Слід проконсультуватися з іншими фахівцями у сфері медицини та діагностики для отримання рекомендацій стосовно найкращих виробників. Так, багато позитивних відгуків отримала компанія Alpinion Medical Systems з Південної Кореї. Цей виробник відомий своїми інноваційними розробками та високими стандартами якості.

Підтримка та сервісне обслуговування

Перед придбанням УЗД апарата потрібно переконатися, що виробник або постачальник гарантує інформаційну та технічну підтримку. Важливо, щоб на УЗД сканер пропонувалось гарантійне та постгарантійне обслуговування. Можливість швидкого виправлення несправностей дозволить забезпечити безперебійну роботу обладнання.

Джерело: сайт medigran.com