Біль у тілі виникає з різних причин. Це може бути симптомом як артриту, так і грипу. У багатьох випадках простий відпочинок може полегшити стан. Якщо ж больові відчуття не зменшується протягом кількох днів, варто звернутися до лікаря. Пропонуємо вашій увазі список найпоширеніших причин болю, які допоможуть вам краще розібратись зі своїм самопочуттям.
Стрес
Під час стресу наш організм стає більш вразливим до інфекцій та запалень, через що може виникати біль у тілі. Серед інших симптомів наслідків стресу: збільшення частоти серцевих скорочень, підвищена пітливість, головний біль. Щоб протидіяти йому, рекомендується уникати тригерів стресу, більше часу проводити на свіжому повітрі, обов’язково знаходити час на свої улюблені справи.
Дефіцит вітаміну D та кальцію
Гіперкальціємія розвивається у тих випадках, коли вашому організму не вистачає кальцію та вітаміну Д. Зазвичай це призводить до болю у кістках та м’язах. Нерідко з’являються м’язові судоми. В таких випадках рекомендується вживати харчову добавку з кальцієм, магнієм, цинком + D3.
Зневоднення
Вода — важлива складова нормального та здорового функціонування організму. Її нестача може стати причиною зневоднення, що зазвичай призводить до м’язових судом. Зазвичай воно також супроводжується й іншими симптомами: виснаженням, запамороченням, відчуттям надзвичайної спраги, темним кольором сечі тощо. Дорослій людині рекомендується випивати не менше 8 склянок води на день, щоб уникнути такого стану.
Нестача сну
Дорослі люди віком від 18 років мають спати щонайменше 7 годин на день. Нестача відпочинку може зробити вас більш чутливими до болю, а також посилити вже наявні симптоми. Сон є дуже важливим, оскільки саме в цей час наш організм відновлюється. Його нестача може підвищувати ризик різних хронічних захворювань: діабету, серцево-судинних захворювань, ожиріння, депресії тощо.
Застуда чи грип
Застуда, грип або інші інфекції можуть спричинити запалення. Зазвичай це і є причиною болю в тілі. До нього можуть додаватись й інші симптоми на кшталт чхання, закладеності носа, болю у горлі, лихоманки тощо. В таких випадках рекомендується дотримуватись постільного режиму, пити багато рідини та дати собі час на відновлення організму. Додатково можна вживати вітаміни для імунітету.
Анемія
Анемія виникає в тих випадках, коли в організмі не вистачає червоних кров’яних тілець, через що тканини тіла не отримують достатньо кисню. Дуже часто це буває через нестачу заліза в організмі. Додатковими симптомами анемії можуть стати прискорене серцебиття, слабкість у тілі, блідість шкіри, швидка стомлюваність. В таких випадках рекомендується вживати спеціальні добавки з залізом та їсти більше продуктів, в яких міститься даний мінерал.
Мононуклеоз
Мононуклеоз — це інфекція, яка спричинена вірусом Епштейна-Барра. Вона є дуже заразною, й одним з найхарактерніших симптомів захворювання є біль у тілі та голові. Додатково можуть спостерігатись й інші прояви: втома, лихоманка, збільшення лімфатичних вузлів, збільшення селезінки або печінки. Для лікування мононуклеозу рекомендуються відпочинок, гідратація, вживання протизапальних засобів. Якщо починаються бактеріальні ускладнення, то лікар може призначити антибіотики.
Пневмонія
При цій легеневій інфекції нерідко виникає біль у грудях та м’язах. Іншими симптомами є кашель, головний біль, лихоманка, втома, втрата апетиту та труднощі із диханням. Для боротьби з інфекцією лікар призначає антибіотики. Також обов'язковими є симптоматична терапія, відпочинок та гідратація.
Фіброміалгія
Фіброміалгія — це хронічне захворювання, якому притаманний біль у м’язах та суглобах, втома, а також проблеми зі сном. Зазвичай воно виникає внаслідок генетичних факторів або тривалої дії наслідків стресу. Лікування включає фізичну активність, медикаментозну терапію для контролю над болем.
Синдром хронічної втоми
Він зазвичай викликає відчуття виснаженості та слабкості, як можуть виникати незалежно від відпочинку чи кількості сну. Зазвичай він спровокований різними генетичними факторами, а також змінами в імунній системі. Його характерними симптомами є біль у м’язах та суглобах по всьому тілу, втома, яка не зменшується під час відпочинку, головний біль, порушення сну, проблеми з когнітивними здібностями. Для протидії такому стану рекомендується дотримуватись збалансованої дієти, давати собі достатньо часу для відпочинку, уникати стресу та займатись фізичною активністю.
Светлана, www.vitamarg.com