Для чого магній та в чому його користь

Перш за все – що таке магній? Почувши це слово, напевно, хтось подумки опиняється класі на уроці хімії, де на стіні уперше побачили таблицю хімічних елементів. А хтось уявляє незграбний шматок сріблястого металу, добутого з землі. Так, магній – це елемент, але його можна зустріти не тільки у хімічних сполуках, а й у клітинах нашого організму.

Там щомиті відбувається близько трьохсот біохімічних реакцій за його участі, і нестача магнію негайно стане помітною у зовнішньому вигляді і самопочутті - https://vitaworld.com.ua/mineraly/magniy

То – для чого ж?

Як макроелемент магній виконує багато функцій у нашому організмі:

  • формує ДНК;
  • бере участь у метаболізмі вітаміну С, а також вітамінів групи В;
  • разом із кальцієм він бере участь у формуванні основи кісток;
  • допомагає перетворювати спожиті калорії в енергію;
  • відіграє величезну роль у здоров’ї серцевої і судинної системи;
  • без магнію неможливе правильне засвоєння кальцію, а це, насамперед, здорові зуби, нігті та волосся.

Також магній допомагає подолати депресію, позбутися головного болю, нормалізує функціонування опорно-рухового апарату, має вплив на розслаблення м’язів.

Якщо його бракує…

Згідно з результатами досліджень, більшість людей вживає недостатню кількість магнію для нормального функціонування організму. Добова потреба магнію для чоловічого організму – від 400 до 420 мг, для жіночого – 310-320 мг (до 400 при вагітності). Якщо в організмі його недостатньо, то існує ризик виникнення дефіциту магнію. Судоми, м’язові скорочення, втрата апетиту, порушення серцевого ритму, головні болі і постійна втома – це все ознаки магнієвого дефіциту.

Брак магнію проявляється у людей по-різному, залежно від статі та віку. Для жінок це сповільнення регенерації шкіри, прискорення старіння, поява зморшок, а також набряки, болі, збільшення молочних залоз під час жіночого циклу. Надлишкова вага при діабеті теж може свідчити ні про що інше як про дефіцит магнію. Вкрай важливо стежити за його рівнем в організмі вагітним жінкам: для них потреба в цьому елементі зростає удвічі, адже при нестачі може виникнути загроза переривання вагітності або передчасних пологів. Судоми, підвищені артеріальний тиск і тонус матки – це теж результат магнієвого дефіциту.

Для здоров'я чоловіків магній потрібен не менше. Він просто незамінний при заняттях спортом, оскільки необхідний для набору м’язової тканини. Також достатня кількість цього елементу потрібна для нормального психоемоційного стану, надто для профілактики чи лікування серцево-судинних захворювань і атеросклерозу.

У дитячому організмі магній впливає на формування кісток, роботу м’язів, серця, нирок, мозку, процес утворення нових клітин, а також на процес травлення та на імунну систему.

Природні джерела макроелементу

Магній ми отримуємо з їжі та води. Цей мінерал має низький ступінь засвоєння, тому важливо внести його до свого раціону, регулярно вживаючи продукти, в яких він міститься. На магній багата листова зелень (салат, пекінська капуста, шпинат, рукола і селера), гарбузове насіння та горіхи (фундук, кеш’ю), фрукти (банани, авокадо) і сухофрукти (родзинки, курага), а також – бобові культури. Не менш щедрі на магній молоко і йогурт, риба і цільнозернові продукти, а крім того – картопля.

Якщо магнію потрібно більше

В здоровому людському організмі постійно присутні 25 г магнію, понад половина яких розподілилися по кістках, і близько 40% – у м'яких тканинах. 0,8-0,9% магнію хлюпочеться у крові. Фізично активні люди щодня втрачають із сечею понад 100 мг магнію, і поповнити його покликані вітамінні комплекси та харчові домішки. Розглянемо деякі з них.

Компанія "21st Century HealthCare" пропонує комплекс із кальцію та магнію, формулу якого посилили цинком вітаміном D3. Виробник створив її для боротьби з остеопорозом та остеохондрозом, для зміцнення кісток, суглобів і хрящів, для ясної пам'яті та уваги.

Вегетаріанські капсули зустрічаються в авторстві компанії "Bluebonnet Nutrition". Тут магній сполучено з вітаміном B6 у співвідношенні 400/25 мг в одній капсулі. Їх рекомендують при депресії і занепаді сил, при розладах нервової системи, а крім того – при ламкості чи непрохідності судин, при втомі м'язів і крепатурі.

Якщо ж ви шукаєте "чистий" магній – то, скоріш за все, це будуть звичайні пігулки від компанії "Doctor's Best", кожна з яких містить 200 мг мінералу. Ефект від цього препарату майже ніскільки не відрізняється від попереднього, але якщо ви будете вживати їх по дві штуки двічі на день, то однієї пляшечки вам вистачить аж на два місяці.

На останок нагадаємо: не забувайте отримати ухвалу лікаря на ваше рішення пройти курс того чи іншого препарату, а також дотримуйтесь інструкцій, зазначених на його упаковці.

Магній допомагає залишатися зі здоровим тілом і з ясним розумом

Светлана, www.vitamarg.com