Що потрібно знати під час купівлі вживаного автомобіля

Ще кілька десятиліть тому автомобілі сприймалися як «предмет розкоші». Сьогодні ж машина - це необхідність; наприклад, безліч вакансій передбачає наявність транспортного засобу. Однак, далеко не у кожної людини є можливість придбати нове авто прямо з салону. Тут варто звернути увагу на вторинний ринок.

Перед придбанням вживаного «залізного коня» слід запам'ятати кілька простих правил. Якісними запчастинами для нього за потреби забезпечить автомагазин ТОмаркет зі зручним каталогом товарів.

Купівля вживаного ТЗ: початкові кроки

Головне правило - не поспішати. Важливо тримати голову холодною і не кидатися на перші вподобані пропозиції. Ніхто не сперечається, що привабливе зовнішнє виконання - один із ключових критеріїв. Але потрібно подумати про такі моменти, як наявність несправностей, вартість обслуговування, тип палива, вільний доступ до комплектуючих. Перераховані фактори здатні значно затьмарити радість від експлуатації транспортного засобу.

Основну роль відіграють документи. Продажем може займатися або власник, або спеціалізована компанія; ніяких незрозумілих третіх осіб. Переглядаються папери, які підтверджують, що за «чотириколісним конем» немає боргових зобов'язань. 

Крім цього рекомендується поставити кілька простих запитань:

  • хто є власником;
  • як давно машина проходила тех.огляд;
  • які державні номери і VIN-код;
  • чи є тех.паспорт;
  • який проводився ремонт, чи пов'язано це з аваріями;
  • як давно мінялося масло.

Також наприкінці розмови з власником не буде зайвим поцікавитися, чи згоден він поїхати на СТО і пройти повторні процедури. Це важливий захід. Він допоможе упевнитися в прийнятному стані транспортного засобу, заощадити. 

Тепер варто перейти до дій.

Наочна перевірка вживаного ТЗ 

Бесіда з господарем машини - це добре, як і запрошення в автомайстерню. Але все ж варто провести особистий огляд, щоб остаточно ухвалити рішення щодо купівлі або відмови.

Насамперед загляньте під капот. У досвідчених автолюбителів чистий простір викликає підозри - раптом таким чином намагаються замаскувати патьоки, конденсат. Звичайно, підтримувати порядок під капотом треба, але не перед продажем. Обов'язково оглядаються трубки, шланги, компресор, тестуються компоненти. Жодних пошкоджень та іржі.

Слідом іде двигун. На ньому є патьоки або корозія - поганий сигнал. Також у задовільному стані мають бути свічки запалювання та ремені ГРМ. Крім того, попросіть господаря авто завести мотор для оцінки його функціонування. Не оминіть увагою колір диму та охолоджувальну рідину (є бульбашки - справа погана).

Ще одна головна деталь - глушник. Якщо він має тріщини та отвори в патрубку, користування транспортом буде шумним і проблемним. Те ж саме стосується й елементів гальмівної системи - колодок, дисків. Хоча гума і змінюється за необхідності, але краще виключити нерівномірний знос.

Потім займіться кузовом, де важливо оцінити не тільки лакофарбове покриття (товщина - однакова), а й зазори - вони мають бути симетричними, комплектуючі в них «потопають» рівномірно.

Нарешті, салон. Протестуйте приладову панель, щоб вона працювала без заїдань або запізнювань. Для забезпечення комфортного мікроклімату має бути повний порядок із двірниками, пічкою та іншими складовими обігріву, кондиціонером. Подивіться на маркування скла. Не забудьте зазирнути під килимки.

Оцінка на власні очі, тест-драйв на дорозі, і бажаний транспорт практично в руках нового власника. Якщо все відмінно, можна переходити до бюрократичних формальностей.