Як правильно їсти суші

Суші — це не лише смачна страва, а й витвір мистецтва, яке виникло в Японії та завоювало популярність по всьому світу. Їхні аромати, текстури та неповторний смак зробили суші справжньою кулінарною культурною атракцією. Проте, щоб повноцінно насолодитися цими деликатесами та отримати максимум користі для організму, важливо знати, як їх правильно їсти. У цій статті ми розглянемо найкращі способи насолоджуватися цією стравою та зберігати всі її корисні властивості.

Вирішили замовити суші в «Багато Лосося»? А чи знаєте ви, як правильно їх споживати? Варто лише поцікавитися думкою знавця японської культури, щоб отримати масу цінної інформації. Шеф-кухарі можуть розповісти чимало цікавого, в тому числі про етикет, який порушити надто легко, достатньо потерти дві палички одна об одну. Річ у тім, що це не ввічливо, якщо їх вже розділили.

Як і коли треба їсти суші

Так, зазвичай, для цього використовують саме палички, але, що робити, якщо споживач не вміє ними користуватися? Японська культура допускає споживання руками. Їсти виделкою не надто правильно, та якщо не має інших варіантів, це також допустимо.

Споживайте суші одразу після того, як отримали їх, щоб насолодитися смаком й отримати максимум користі для здоров'я. Справа в тому, що до складу суші не входять консерванти, тому без холодильника їх можна вживати протягом 4-5 годин з моменту приготування, а у холодильнику максимум 18 годин. Враховуйте це, щоб не нашкодити своєму здоров'ю. 

Звикли їсти суші разом із васабі

А чи знаєте ви, що далеко не всі їх види смакують із цією добавкою. Іноді доцільно підготувати ще й блюдечко з соєвим соусом, втім, в нього не слід занурювати суші, в яких вже є соєвий соус. Якщо споживач замовляє нігірі, то має врахувати, що їх краще не занурювати у соус повністю, а лише рис. Поекспериментуйте і, ви відчуєте різницю. Що ж до імбиру, не варто його класти на суші, адже це не приправа, а засіб для кращого сприйняття смаку.

Як їсти хендрол

Це дуже цікаво. Спочатку треба відкусити його з одного боку, а потім розвернути та відкусити з іншого боку. Таким чином рулет не розпадеться швидко. Якщо ж ви надаєте перевагу суші з рису, що зверху доповнені шматочком риби, їжте їх не відкушуючи.

Поважайте кухаря та його страви

Споживання японської їжі передбачає дотримання великої кількості негласних правил. Якщо ви замовляєте суші у вишуканому ресторані, обов’язково поважайте суші-майстра. Кухар та його страва варті найбільшої уваги. Тиха розмова – максимум, що може супроводжувати трапезу. Не варто боятися візиту до спеціалізованого закладу, однак, роли можна замовити з доставкою додому.  

Суші та соєвий соус

Суші та соєвий соус

Суші – одна з найпопулярніших страв. Якщо її правильно їсти, ви обов’язково отримаєте море смаку. Замовивши сет, обов’язково почніть трапезу з найлегшої страви, залишивши рибу на потім. Щоб з’їсти, покладіть шматок рола за допомогою паличок на бік та здійсніть напівоберт. Після цього злегка занурте рибу в соєвий соус, щоб рис не ввібрав надто багато рідини. Крім того, забагато соусу може перебити ніжний смак риби. Хоча європейці звикли до іншого, та його має бути в міру, тоді ви пізнаєте справжню насолоду від японської їжі.

Чи можна змішувати соєвий соус і васабі? Ні. Фахівці рекомендують спочатку змочити рибу в соєвому соусі, а потім покласти на неї васабі. Лише таким чином можна відчути все багатство смаку. Окрім цього, так дуже зручно.

Листя перилли залишає в роті надто сильний присмак, тому пасту з неї далеко не обов’язково споживати, якщо вона не використовується в приготуванні суші або ролів. Імбир же дозволяє спробувати всі суші з сету. Він ідеально освіжає смак, особливо після споживання жирної начинки. Перш ніж перейти до поїдання наступного виду суші, варто з’їсти невеликий шматок імбиру. Головне знати міру, щоб не зіпсувати смак страви.

Який вид суші поживати першим, а який останнім, кожен вирішує сам для себе, проте завершувати трапезу бажано:

  • стравою з вугра, адже він має солодкий присмак;
  • рулетом з омлету.

Їжте суші цілими, не відкушуючи, адже – це композиція, в якій все збалансоване. Інгредієнти підібрані таким чином, щоб покращити смак. В ресторані бажано використовувати для споживання палички, а з доставкою від «Багато Лосося» ви можете їсти японську їжу, як завгодно, аби смакувало. Оформіть замовлення, щоб отримати її швидко та за вказаною адресою.

Подивіться поради, як правильно їсти суші, від відомого японського шеф-кухаря Нобу Матсухіса

Светлана, www.vitamarg.com